Hudební soirée

17:00, zámecký sál

V letošním roce bude odpolední program obohacen o hudební zážitek v podání dvou krásných mladých dam pod titulem Duo d'Empire a proběhne přímo v historických prostorách zámku.

Koncertní program vytvořený speciálně pro naši slavnost je zaměřen na klavírní a vokální tvorbu českých skladatelů z období empíru, kteří ale žili a tvořili po celé Evropě (J.Mysliveček, L.Koželuh, J.L.Dusík, F.X.Dušek, J.K.Vaňhal, V.J.Tomášek, V.J.Voříšek). Bonusem budou skladby, které budou povědomé vše ctitelům Jane Austen...


      Lucie Laubová je absolventkou Konzervatoře Evangelické akademie v Olomouci a v roce 2015 dokončila magisterské studium na Hudební akademii múzických umění v Praze ve třídě prof. MgA. Magdalény Hajóssyové.

Již během svých studií rozvíjela bohatou koncertní činnost. Vedle sólových recitálů a řady komorních projektů spolupracuje také s Moravskou filharmonií Olomouc a s Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín. Od roku 2010 pravidelně koncertuje s Posádkovou hudbou Olomouc. V prosinci 2011 a 2014 se představila jako sólistka přímého přenosu České televize z půlnoční mše z kostela sv. Tomáše v Brně.

Každoročně se účastní kurzů sopranistky Michiyo Keiko v České republice a v Itálii. Hostuje ve Státním divadle v Košicích a v Liberci, pravidelně ji také můžete slyšet na koncertech v pražském Klementinu.

Vendula Urbanová (1981) je absolventkou kroměřížské konzervatoře a brněnské JAMU v oboru hra na klavír. Následuje postgraduální studium klavírní a komorní hry na Conservatoire Marcel Dupré ve Francii ( 2007- 2011). V současné době pokračuje doktorským studijním programem na JAMU v Brně. Od roku 2007 žije trvale v Paříži, kde se věnuje koncertní činnosti. Pedagogicky působí na Conservatoire Jean-Baptiste Lully v Puteaux jako profesorka klavíru a korepetitorka baletu.

Kromě sólové hry se specializuje zejména na komorní hudbu. Spolupracuje s pěveckými sbory, zpěváky, instrumentalisty, herci i tanečníky jak v České republice, tak ve Francii.

V duu se zpěvačkou Lucií Laubovou vystupují společně od roku 2007.