Soirée

Podvečerní program: společenské soirée

Určitě jste už zaznamenali, že odpolední program ED bývá každý rok jiný, každý rok volíme nějaké jiné dobové téma, které prozkoumáme a zažijeme. Při této příležitosti jsme se zamýšleli, jak oslavit letošní 10. ročník naší akce: jednou z možností je užít si bohatství a rozmanitosti právě vás, všech účastníků, kteří se zde schází a dělají Empírový den tím, čím je. 

Pro tentokrát tedy nabízíme možnost vám všem, vytvořit odpolední program spolu s námi, tak jako si program a zábavu lidé tvořili v době empíru: při domácích sešlostech i společenských událostech obvykle proběhlo nějaké soirée, kde přítomní vystoupili s písní, přednesem básně, hrou na hudební nástroj, uměleckou četbou a podobně. Tuto příležitost chceme teď dát vám. 

Vše je samozřejmě naprosto dobrovolné – chceme, aby to pro všechny, vystupující i publikum, byla příjemná příležitost strávená v hlavním sále zámku. 

Vaše vystoupení nám prosím nahlaste do 15. května 2024. Potom poskládáme celé soirée. V ideálním případě by se vystoupení měla držet dobovosti, tzn. pocházet nejpozději z 1. poloviny 19. století.