Kde to bude


Zámek Čechy pod Kosířem

Zámek se nachází 70 km od Brna a 22 km od Olomouce, cca 20 min. jízdy od sjezdu z rychlostní silnice D46.  Pokud byste se cestou autem radši kochali přírodou než dálnicí, doporučujeme trasu přes Jedovnice, Drahany a Plumlov. Dostanete se samozřejmě i hromadnou dopravou - autobusem z Brna, Prostějova či Olomouce.
Pokud pojedete autem, zaparkovat můžete na parkovišti za zámkem - viz plánek. Toto parkování bude přístupné na vjezd v době od 9 do 11:30 a je vyhrazeno pouze pro aktivní účastníky Empírového dne. Autobusová zastávka je přímo u zámku.

Ubytování

Pro přespolní účastníky jsme zjistili následující možnosti, které si můžete dle svého uvážení sami rezervovat na jednu či dvě noci. Všechny jsou ve vzdálenosti cca 10 minut chůze nebo jízdy autem od zámku, takže by mělo být možné se tam během dne převléci, odložit piknikové věci atp.

* Multifunkční hala obce Čechy pod Kosířem
Nová sportovní hala se zázemím, nocleh vlastní spacák + karimatka, cena 50,- Kč/os./noc. Rezervace míst přes hlavní rezervační formulář.

* Penzion Mánes, Čechy pod Kosířem
Šest pokojů s příslušenstvím a ubytovna s většími pokoji.

* Penzion Majorka, Lázně Slatinice
Nedaleká lázeňská obec s více druhy ubytování.


Pro ty, kdo by chtěli něco ještě pohodlnějšího, se samozřejmě nabízí ubytování v Prostějově či Olomouci, čtyřhvězdičkové varianty si už určitě najdete sami. ;-)